IVO LINNA & POLITSEI- JA PIIRIVALVEORKESTRI BIG BAND 12/8 €

21.10.2021 – 19.00

Kampaaniahind 12 €
Õpilane, pensionär, tooliklubi liige 8 €

OSTA PILET

Tavahinnad
Pilet 15 €

Õpilane, pensionär ja tooliklubi liige 10 €
 
Kõlavad Ivo Linna suurimad hitid läbi aegade džässilikus võtmes – lauludest „Aeg ei peatu“ ja „Kikilips“ kuni uuemate lugudeni („Suur loterii“).
 
Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band on orkestri jazzilembelistest muusikutest koosnev kollektiiv, mis on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba üle 20 aasta ning mida juhendab Eesti üks bigbändimuusika eestvedajaid Siim Aimla. Politsei ja Piirivalveameti ühendamisel 2010. aastal sai ka kummagi organisatsiooni juures tegutsenud orkestrite bigbändidest üks.
 
1992. aastast tegutsenud kollektiive saab pidada bigbändimuusika taaselustajateks ning varjusurmast väljatoojateks taasiseseisvunud Eesti riigis. Seda rolli kantakse ka täna, olles muusikažanri populariseerijateks ning paljude Eesti noorte jazzmuusikute hüppelavaks. Politsei- ja Piirivalveorkestri bigbändi koosseisu kuulub mitmeid Eesti muusikaelus tuntud ja tunnustatud jazzmuusikuid, nende seas Jaak Oserov, Danel Aljo, Ülo Mälgand, Peedu Kass, Roland Karu, Eno Kollom jpt.

 

JAZZIÕHTU: ANSAMBEL LUUM 10/8 €
16.09.2021 – 19.00

Kampaaniahind 10 €
Õpilane, pensionär, tooliklubi liige 8 €

OSTA PILET

Tavahinnad 15 €/12 €. Pilet sisaldab tervitusjooki.
 
Eesti ansambel LUUM on segu jazzist ja elektroonikast. Paide muusika- ja teatrimaja väike saal muutub kontserdi õhtul ehtsaks jazzklubiks.
 
LUUM mängib Madis Muuli uusimat loomingut, mis on inspireeritud kosmosest, otsides akustilise ja atmosfääriliste elektrooniliste helide sümbioosi. Esitusele tulevad ka seadeid erinevatelt heliloojatelt nagu näiteks Maurice Ravelilt. LUUM teeb kummarduse ka helilooja Arvo Pärdile, et tähistada suurmeistri sünnipäeva kodulinnas.
 
Koosseis:
Madis Muul – klaver, klahvpillid
Andres Alaru – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid
Allan Järve – trompet

 

RAKVERE TEATER "KATK.EST.USED" 12 €

20.09.2021 – 19.00

Kampaaniahind 12 €

OSTA PILET

Tavahinnad 17 €/15 €
 
Helge perekonnadraama
 
Ühes Eesti väikelinnas oli pidu. Katku ajal. Emadepäev. Nad nomineerisid ema kohaliku omavalitsuse aasta emaks. Nende ema on väga töökas. Perfektsionist. Ja on nemadki.
Kaeti laud, nugade-kahvlite kõlin, taldriku-paari klirin, kartulisalati plekid laualinal, mineviku meenutused ja tuleviku plaanid  ilus perekondlik koosviibimine. Aga kuskil, kõigi nende laulude, helide, maitsete ja lõhnade, plekkide ja kildude all on mingi ärevus. Ja asi pole katkus. See on mingi tohutu mineviku paine. Ajast, mida nooremad ei mäleta, mine tea, kas vanemadki. Nutavad päritud pisaraid, vanu pisaraid ajast, milles pole nad kunagi elanud.
 
Autor ja lavastaja Karl Koppelmaa
Kunstnik Johannes Valdma
Helilooja Ilja Massalov
Valguskujundaja Arne Maasi
Osades Liisa Aibel, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Silja Miks, Peeter Rästas, Elar Vahter, Imre Õunapuu
 
Esietendus aastal 2021 Rakvere Teatri suures saalis.

 

Lükkub edasi! KARL TIPP, LEA VALIULINA JA DORIS KAREVA. KONTSERT "VÄRVILISED MAASTIKUD" 9/6 €

Esineja haigestumise tõttu lükkub kontsert edasi. 

14.09.2021 – 19.00

Kampaaniahind  9 €
Õpilane, pensionär 6 €

OSTA PILET

Tavahinnad 12/8 €

Värvilised maastikud. Karl Tipp (saksofon), Lea Valiulina (klaver), kaastegev luuletaja Doris Kareva

Kontsert „Värvilised maastikud“ on pühendatud Hillar Kareva 90. sünniaastapäevale meenutamaks helilooja märkimisväärset panust Eesti saksofonimaastikul. Noored interpreedid Karl Tipp ja Lea Valiulina toovad publikuni kontserdikava, mille keskmes Hillar Kareva maaliline looming. Muusika vahele jagab mälestusi oma isast Doris Kareva.
Kavas H. Kareva, E. Tubin, P. Uusberg, K. Tipp

Korraldab Eesti Interpreetide Liit

RAKVERE TEATER "SUVITUSROMAAN" 12 €

 27.10.2021 – 19.00

Kampaaniahind 12 €

OSTA PILET

Tavahinnad 17 €/15 €
 
Noor kirjanik Ervin, kes on justkui oma ajast lahti ja kelle hing elab muinasromantikas, satub suvitama ühte Virumaa turismitallu. Sealne elu näib olevat samuti oma ajast lahti ja kulgemas mineviku painete pidi. Ervin avastab, et talu üle valitseb sünge saladus. Seda üles kirjutades muutub Ervin ise kangelaseks seikluses, milles panused on kõrgemad ja valusamad, kui üheski tavalises Eesti suvitusromaanis.
 
Indrek Hargla: Suvise passiooni lugu on meie kultuuriloos erilisel kohal, ühel või teisel moel on sellega tegelenud enamik kirjanikke ja filmiloojaid. Eesti suvi on nii lühike ja see muu pime ja külm aeg on nii pikk, lühike kirgastumine suvel laeb meid põhjamaise ängistuse vastu, suvel me elame, armume ja armastame, suves on peidus mingi Eesti narratiivi Püha Graal.
 
Autor Indrek Hargla
Lavastaja Aare Toikka
Kunstnik Iir Hermeliin
Muusikaline kujundaja Veiko Tubin
Osades Elar Vahter, Natali Väli, Tarvo Sõmer, Anneli Rahkema, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi
 
Esietendus hooajal 2021/2022.
 
Rakvere teatris algasid Indrek Hargla “Suvitusromaani” proovid

 

 

PAIDE TEATER JA MUST KAST "CARMEN" 18 €

13.10.2021 – 19.00
14.10.2021 – 19.00

Kampaaniahind 18 €

OSTA PILET

Tavahind 20 €

Vaatemänguline muusikalavastus maailmakuulsa ooperi “Carmen” põhjal. Lavastaja ja tõlke autor Peeter Volkonski.
“Carmen” on Georges Bizet´ 1875. aastal loodud ooper, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil. Esietendusel vilistati teos välja ja kriitikud andsid sellele hävitavaid hinnanguid. Kolme kuu pärast Bizet suri, nägemata kunagi reaalsust, kus “Carmen” kõlab igapäevaselt ooperilavadel ja dušikabiinides üle maailma.

Kunstnik Iir Hermeliin
Muusikajuht Ele Sonn
Helitehnik Kenn-Eerik Kannike
Mängivad Laura Niils, Kaarel Targo, Joosep Uus, Karl Robert Saaremäe, Birgit Landberg, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet, Karl Edgar Tammi
Etendaja, muusik Kaarel Kuusk

PAIDE TEATER "LAHINGUVÄLI" 15/13 €

7.10 – 12.11.2021 – 19.00

Kampaaniahind 15/13 €

OSTA PILET

“Lahinguväli” esietendub 7. oktoobril 2021.

Tavahinnad 18/13 €
Toetajapilet 40 €

Paide Teatri lavastus “Lahinguväli” lubab lippe, fanfaare, kahuripauke, isamaakõnesid, mis võtavad silma veele, vastuseid kõigile su küsimustele, ideaale, mille nimel võib kas või surma minna, lõplikku ja absoluutset tõde, tõelisi kangelasi, kelle silmad on ausad ja südamed puhtad, lööklaule, hingehelinat, igavest tuld, vankumatut usku, perspektiivi, uut koidikut ja paremat homset.
Ainult et lubadused ei tähenda teatavasti midagi.
Lubadused on sõnad. Lubada võib kõike.
Aga kes vastutab?
“Lahinguväli” on lavastus inimestest, kes otsivad õigeid sõnu.

“Lahinguvälja” loovad lavastaja Jan Teevet, lavastusdramaturg Oliver Issak, kunstnik Kairi Mändla, näitlejad Maria Paiste, Kirill Havanski ja Johannes Richard Sepping, helikunstnik Kenn-Eerik Kannike ning valguskunstnik Mikk-Mait Kivi.
Produtsent Harri Ausmaa.

Lavastuse toetajad on Eesti Kultuurkapital, Haart Ehitus, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide linn

paideteater.ee

 

UGALA TEATER “SUVEÖÖ UNENÄGU” 13 €

23.09.2021 – 19.00

Kampaaniahind 13 €

OSTA PILET

Tavahinnad
Pilet 17 €, õpilane, õpetaja, üliõpilane ja pensionär 14 €, puudega isik ja tema saatja 8.50 €

William Shakespeare “Suveöö unenägu”
Osades EMTA Lavakunstikooli 30. lennu tudengid. Kursuse juhendaja Lembit Peterson.

Lavastaja Lembit Peterson (Theatrum)
Kunstnik Ott Kangur
Helikujundaja Marius Peterson (Theatrum)
Liikumisjuht Hanna Junti
Valguskujundaja Fredi Karu

“Suveöö unenägu” on kahtlemata Shakespeare’i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi.

Shakespeare kõneleb unenäo ja ärkvelolu saladusest, armastuse paljudest palgejoontest, tema lättest ja pühadusest, selle ohtudest. Näilisest ja tõelisest inimsuhetes. Aga ka vabadusest kui armastuse eeltingimusest ja ohverdusest kui neid toitvast leegist.

Unenäo olemus on siiani jäänud inimesele seletamatuks ja saladuseks. Kuid õnneks on selle tabamiseks teisi tunnetusviise ning teisi keeli neist kõnelemiseks. Teater on selleks üks ehedaimaist võimalusist. Võimalus tajuda illusiooni ja naerdes ja/või nuttes igatseda tõelisust, mis on siinsamas – kohal. Ehk aitab lavastus teha armastusele ruumi meis enestes ja õppida nägema armastuse igavest väge kõikjal ning vähendada hirmu selle ees.

Esietendus 17. septembril 2021 Ugala teatri suures saalis.

UNGARI ÕHTU VEINI JA FILMIGA 17 €

24.09.2021 – 18.00

Kampaaniahind 17 €

OSTA PILET

Õdus Ungari-teemaline õhtu veini ja kinoga.
Pilet 20 €. Hind sisaldab veinidegusteerimist, suupisteid ja kinopiletit.

Ungari veinide maailmas aitab orienteeruda Paidest pärit sommeljee Verner Lepp, kes pakub degusteerimiseks erinevaid jooke.

Suures saalis näeb dokumentaalfilmi “Vedel kuld” (Liquid Gold/Folyékony Arany) Ungari ühest tuntuimast ekspordiartiklist Tokaj veinist.

Filmi režissöör Tamás Almási näitab, kuidas veini toodetakse ning millised välistegurid tootmist mõjutavad. Film sisaldab stseene, milles kirjeldatakse kliimakriisi ahistavat mõju, analüüsitakse järjest vähenevaid loodusvarasid ning kajastatakse maailmaturul toimuvaid muutusi.

Sommeljee Verner Lepp on veininduse ja restoranimaailmaga seotud olnud alates 2012. aastast, kui pärast keskkooli asus tööle restorani Balthasar. Seal töötas ta kõrvuti tollel ajal Eesti parima sommeljee ja hetkel Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristjan Markiiga. Seejärel töötas ta koos tunnustatud kokkade Igor Andrejevi ja Roman Zastserinskiga nende erinevates restoranides. Sel ajal hakkas Lepp käima Eesti Sommeljeede Erakoolis, mille ta 2020.aastal lõpetas.

 

KOMÖÖDIATEATER "NUTA VÕI NAERA" 16/14 €

11.10.2021 – 19.00

Kampaaniahind 16/14 €

OSTA PILET

Tavahinnad
Pilet 19 €, õpilane, tudeng, pensionär 17 €. Toimumispäeval pilet kõikjal 1 € kallim.

Henrik Normanni juubelituur

Teleintervjuuks valmistuv saatejuht Brigitte Susanne Hunt on enam kui veendunud, et kõik laabub nagu tavaliselt – saabubki saatekülaline ja ettevalmistatud küsimused leiavad vastuse. Seekord otsustab aga külaline Henrik Normann korraldada oma juubeliaasta raames sensatsioonilise etenduse televisiooni otse-eetris. Ta on pähe võtnud, et mind ei huvitagi, mida Hunt küsib, ma tean täpselt, mida ma vastan ja mida vastu pärin. Normann tuleb stuudiosse suure kohvriga, mis peidab endas enneolematuid üllatusi – ja asi väljub kontrolli alt!

Tekst: H. Normann ja B. S. Hunt
Lavastaja: H. Normann

PS! Kohapealt saab osta ka Henriku elulooraamatu „Tee nalja, Normann!“ koos pühenduse ja autogrammiga.

MÄRT AVANDI STAND-UP "40" SOODUSKOOD

25.10.2021 – 19.00

Sooduskood: PAMT10 (pilet 10% soodsam)
NB! Kassast ostes sooduskood tehnilistel põhjustel ei rakendu, vabandame! 

OSTA PILET

Tahahind 21 €, sooduspilet 18 €

Uskumatult andekas kobakäpp. Rahva poolt armastatud ja vihatud humorist. Joodikust triatleet. Seksikas pereisa. Tagasihoidlik dändi.

Juba Sokrates ütles: Tunne iseennast. Ja Märt tundis, et aeg on käes… proovida üksi laval hakkama saada. Mis laval toimuma hakkab? Raske öelda. Küll aga saab öelda, mis toimuma ei hakka. Märt ei hakka sulle rääkima mingit põnevat krimilugu ega hakka sind koolitama, kuidas paremini elada. Kui saaks natuke koos naerda (ja nutta), oleks üks õhtu taas toredalt veedetud. “Mis sealt elult ikka muud soovida”, mõtiskleb juba 40-aastane Avandi ja silitab väheseid juukseid oma pealael.

Laval: Märt Avandi (Endla Teater)
Tekst: Paul Piik, Märt Avandi
Produtsent: Paul Piik (Haltuurakunst)

NB! Võite ilmselt arvestada, et lisaks piletile peab etenduse toimumise ajal näpus või telefonis olema ka covid tervisetõend. Täpsem info: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend

TEATER MUST KAST "JÕUD" 11 €

15.11.2021 – 13.00

Kampaaniahind 11 €

OSTA PILET

Tavahind 15 €
Õpilane, tudeng, pensionär, õpetaja 14 €
Grupipääse (15+) 12 €
Toetajapilet 20 €

Grupibroneeringud: maarja@teatermustkast.ee
Soovitatav vanus 13+
Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
Etendus kestab 90 minutit, järgneb vestlusring koos külalisega
Hilinejaid saali ei lubata.

Must Kast esitleb: muusikaline noortelavastus „JÕUD“
Tartu linna laste- ja noortesõbralik tegu 2016 koostöös Forseliuse Kooliga

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis räägib laulu, naeru ja akrobaatika kaudu loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus ja armastus.

Lavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli õpilaste loovtööd, mis valmisid 2015. aasta sügisel. Autorite loovuse tunni ülesandeks oli kirjutada lugusid, mis nende arvates võiksid noori inimesi kõnetada. Loodu põhjal on kokku põimunud lugu viiest põhikooliõpilasest, kes ootamatult leiavad iseenda ja sõpruse paigust, kuhu ja kellesse nad enne vaadata ei osanud.

Autor ja lavastaja Kaija M Kalvet
Kunstnik Illimar Vihmar
Helilooja Marten Kuningas
Laval Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Mihkel Kallaste, Silver Kaljula (TEMUFI)

PUBLIKATSIOONID
“Okkaline teekond lahedate inimeste seltskonda”
“Teatrimuljed: Lõpuks on teatris midagi, mis sunnib noori telefoni käest panema!”
Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.

Koduleht: http://www.teatermustkast.ee/lavastused/joud

SÄDELEV AASTAVAHETUSPIDU "SHOW MUST GO ON" 30/70 €

18.12.2021 – 19.00

Kampaaniahind 30 €
Pilet+õhtusöök 70 €

OSTA PILET

Tavapilet 40 €, pilet+õhtusöök 80 €

Pidu toimub 18. detsembril 2021.

Piletibroneeringud ja info:
kassa@pamt.ee
3849137, 552 8180

Suures saalis esineb meelelahutusagentuur Showstoppers kavaga, mis pühendatud legendaarsele ansamblile The Queen. Solistid Inga ja Karl-Erik Tamme.
Tantsusaalis armastatud Kaire Vilgats ja ansambel Funkifize. Igale külastajale suupisted ning tervitusjook.

10 x KINOPÄÄSE 30 €

10 kinopiletit 30 €

OSTA PILET

Tavahind 45 €
Palun registreeri oma ostetud pilet PAMTi kassas.

PAIDE TEATRI RAAMAT "33 KÕNET" 23 €

 

Tule osta PAMTi kassast “33 kõnet” raamat soodushinnaga 23 €.

33 Eesti inimest – presidendist aasta põllumeheni ja kirikuõpetajast suurettevõtjani – pidasid 2021. aasta maikuus Paide Teatri üleskutsel Paide keskväljakul kõne, milles otsisid Eestile sihti ja suunda.
Need kõned ei vasta küsimusele “Kas me sellist Eestit tahtsimegi?”, vaid võtavad visandada 33 võimalikku tulevikku, 33 rada, mida mööda minema hakata. Need rajad suubuvad üksteisesse ja algavad üksteisest, ristuvad ja lõikuvad ja täpselt niimoodi on nad selle raamatu kaante vahele koondatud.
„33 kõnet“ pole monument kõlanud mõtetele, vaid Eesti tuleviku atlas. Teekond algab täna, hakka ainult minema!
PAMTi STUUDIOTE AVATUD TUNNID
MUUSIKASTUUDIO AVATUD TUNNID
T, 7. september
17.30 mudilaste lauluring
K, 8. september
9.30 beebide mängu- ja lauluring
10.30 beebide mängu- ja lauluring
14.00 1.-3. klassi lauluansambel
15.30 4.-5. klassi lauluansambel
17.30 5-7-aastased koolieelikud
N, 9. september
17.00 kanneldajad
BALLETISTUUDIO AVATUD TUNNID  9. SEPTEMBERIL
15.30 lapsed 10-14a
16.30 lapsed 7-9a
17.30 lapsed 4-6a
18.30 täiskasvanud ja noored
PAIDE TEATRI AVATUD TUND
N, 9. september kell 18.00
Noortele vanusele 14-19 eluaastat
Tunnid on tasuta!
Lisainfo: https://pamt.ee/harrastus/
JALUTUSKÄIK ANTS VIIDALEPA JÄLGEDES 7.09 KELL 17
Tiiu Saarist kutsub jalutuskäigule Paidest pärit kunstniku Ants Viidalepa jälgedes.
Kogunemine Paide raekoja ees teisipäeval kell 17.00. Teekonna pikkus ca 1,6 km. Tuur kestab ligi 1,5 tundi.
Marsruut: raekoda – Pärnu tänav – Viidalepa lapsepõlvekodu Pärnu-Raudtee tänavate nurgal.

Kohal on ka raamatu “Viidalepa vested” kirjastaja ning raamatut saab osta perioodil 6.-12.09 soodushinnaga 18 € (tavahind 22 €).

Ekskursioonil saab teada palju huvitavat nii kunstniku enda kui ka toonase Paide linna elu kohta – mis oli Korea, kus asus tondiloss ja tornide väljak, kus elas linna esimese veoauto omanik, miks on Raudtee tänava nimi Raudtee ja palju muud.

Tuur on tasuta!
SUVILANÄITUSE KURAATORITUUR NING VESTLUSRING 10.09 KELL 18
Reedel 10. septembril kell 18 algab Paide Muusika- ja Teatrimajas avatud näituse „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil” vestlusring ja kuraatorituur arhitektuuriteadlane Epp Lankotsi juhtimisel.
 
Näituse kuraator Epp Lankots kõneleb mitmepalgelisest nõukogude puhkearhitektuurist, ajaloolane Tiiu Saarist Paide-lähedase Joodi suvilarajooni kujunemisloost ja Margit Udam sellest, kuidas Joodi on aegade jooksul muutunud ja kuidas jaguneb see piirkond n-ö uueks ja vanaks Joodiks. Vestlusest võtab osa ka äsja Viraksaarde kolinud Allan Kaljakin. Oodatud on ka teiste, eeskätt Järvamaa suvilarajoonide ja puhkebaaside kogemuste ja mälestuste jagajad.
 
Vestlusele järgneb ringkäik näitusel Epp Lankotsi juhatusel.
Tasuta!
LASTEDISKO JA KINOÕHTU 11.09 KELL 15

Vägev kooliaasta alguse pidu lastele – disko ja kino.
Tants, mängud, kohvik

Korraldavad Paide Gümnaasiumi noored

Lisainfo tulekul