Algajatele

Kultuuritreenerid soovitavad kultuuritreeningutega alustada tasa ja targu. Algajatel soovitame kultuuri tarbida tunni- või jaokaupa. Seda laadi treeningut on võimalik rakendada vaadates Paide Teatri lavastust “Koletis”. Põnevuslavastus kestab vaid tund ja viisteist minutit, aga annab paraja koguse kultuuri vähemalt nädalaks. Lavastus etendub kahel järjestikusel päeval 20. ja 21.aprillil. Kui ühel õhtul ei jaksa lõpuni vaadata, siis võib järgmisel õhtul tagasi tulla ja ülejäänud osa ära vaadata.

Edasijõudnutele

Edasijõudnutele soovitame jätkata mahlakamas tempos ning lisada iga kuu pisut kultuurikoormust juurde. Näiteks kui senini on külastatud peamiselt kino ja teatrit, lisada juurde ka igakuine kontserdikülastus. Aprillis pääseb kergemalt, sest toimub “kaks ühes” ehk  kontsert + lavastus “Piaf ja II maailmasõda”. Laval on mööbel ja dekoratsioonid ning ei puudu ka näitleja. Üllar Saaremäe (Rakvere teater) loeb tekste ja Edith Piaf`i laule laulab võrratu häälega lauljatar Rebecca Kontus.

Alljärgneva treeningkava soovitame välja printida ning külmkapi uksele kinnitada. Muidu võib juhtuda, et see mis silmist, see südamest. Kultuuritreenerid soovitavad aga südamelihased ikka tugevamaks kasvatada!

TRENN “KAKS ÜHES”

9.aprillil toimub Kontsertlavastus “EDITH PIAF JA II MAAILMASÕDA”  Treeneriteks on näitleja Üllar Saaremäe ja lauljatar Rebecca Kontus.  Peale treeningut on algajatel soovituslik võtta pikem paus, tegu võib olla emotsionaalselt ülendava kogemusega, mis algajatel võib pulsi liiga kõrgeks tõsta.  

TREENING LASTELE

Kolmapäeval, 10.04 kell 12 etendus “PÕRSAS DESMOND JA SOOKOLLI LÕKS”. Lustakas lugu lastele, üksteise aitamisest ja sõprusest. Treeneriteks on Rakvere teatri näitjejad.  

TREENING PAARIDELE

Sea enda suhtele kõrgemad eesmärgid ja lisa kohtingute nimekirja ka üks kõhulihaseid trimmiv naeruharjutus. Kolmapäeva õhtul, 10.aprillil toimub etendus “KAKS TOSINAT TULIPUNAST ROOSI!”  Treener-lavastaja Giorgio Bongiovanni on pärit Itaaliast.    

ADRENALIINI TREENINGUKS

Soovitame 20. – 21. aprillis etenduvat Paide Teatri lavastust “KOLETIS” Tugevdab närvisüsteemi, parandab oluliselt verevarustust. Silmanägemise pärast ei tasu muretseda, sest osa treeningust on ette nähtud pimeduses. Treeneriks on Paide Teatri näitleja Kirill Havanski.  

TANTSUTREENINGUKS

25.aprillil toimub  Kuuba muusika õhtu “ROSA CRUZ” Treeneriks on energiline ja alati särav Rosa Cruz, kelle haaravad live’d ei jäta kedagi külmaks.  

TREENING BEEBIDELE

Kultuuritreenerid soovitavad treeningutega alustada võimalikult varajases eas. 26.aprillil kell 10  toimub beebidele“KONTSERT KÕIGE PISEMATELE” . Treeneriteks on Rahvusooper Estonia muusikud.

KLASSIKALINE JA LÕDVESTAV TREENING!  

Kuu lõpus tasub ennast kõigil kultuuriharrastajatel ennast veel korraks kokku võtta ning läbida klassikaline treening, balleti etendus  “Tramm nimega iha”. Treenerid on pärit rahvusooper Estoniast.