Olen sellel aastal sulle kirjutamisega vist juba hiljaks jäänud. Emme ütles juba ammu, et peaksin sinu poole kirja teele läkitama, aga kas tead, armas jõulutaat, ma ei oskagi seekord ühtegi asja soovida! Mul on kõik soovitud mänguasjad juba olemas. Eelmisel aastal tõid täpselt sellise nukumaja, nagu tahtsin. Enne seda oled toonud palju mänguasju, mis mulle suurt rõõmu on valmistanud. Aitäh kõikide nende toredate kingituse eest! Sel aastal on mul aga hoopis teistsugune, pisut eriskummaline palve. Kardan, et isegi sina ei suuda seda täita, kuid kirjutan siiski. Võib-olla on just sinul või mõnel päkapikul õige salaretsept, mis aidata võiks.

Mulle tundub, et suurtel inimestel on liiga palju asju, millega nad isegi ei mängi. See on ju tegelikult päris kurb. Kas mäletad seda uhket kristallvaasi, mis sa emmele kord kuuse alla tõid? Kui ma oma vikerkaarevärvilise mängulima sinna kaunistuseks sisse panin, ei tundunud emme just väga õnnelik. Issi naeratas salamisi, kui mulle silma pilgutades ütles, et see vaas on mängimiseks liiga eriline. Oled kindlasti minuga nõus, et pole üldse tore, kui sul on asju, mida ei tohi isegi kasutada. Ma arvan, et suurtel inimestel oleks hädasti lõbutsemiseks rohkem aega vaja. Puhata ei oska nad enam ammugi, sest neil on kogu aeg liiga palju tööd. Varem käisime pere ja sõpradega kogu aeg toredatel üritustel ja põnevates kohtades. Nüüd ütlevad emme ja issi, et lähme siis, kui aega saame.

Ma soovin nii väga oma emmele-issile aega kinkida, et saaksime koos lõbusaid asju rohkem teha. See ongi minu selle aasta ainukene jõulusoov.

Kingi asjade asemel koosolemise rõõmu! Paide Muusika- ja Teatrimaja toob pere kokku!

Asjade asemel kingi koosolemise rõõmu!